Home » Geoterminis šildymas » Geoterminio šildymo įrengimas
Geoterminis sildymas

Geoterminio šildymo įrengimas

Būdą, kaip galima apšildyti pastatus geotermine energija, atrado Skandinavijos šalių gyventojai. Skandinavai pirmieji pradėjo gaminti geoterminio šildymo sistemas bei kitus su šia sritimi susijusius įrengimus. Geoterminis šildymas Skandinavijoje yra puikiai visiems žinomas procesas, tačiau mūsų šalyje žmonių, kurie žinotų viską apie geoterminį procesą nėra daug. Dėl šios priežasties nesunku suprasti, kodėl daugumos žmonių nuomonė apie geoterminio šildymo procesus yra klaidinga. Siūlome susipažinti su populiariausiais mitais, gaubiančiais geoterminį šildymą.

Bene vienas labiausiai paplitusių mitų yra tas, jog geoterminio šildymo įrengimas kainuoja labai daug. Iš tiesų, geoterminio šildymo sistemų įrengimas nėra labai brangus. Kaip žinia, geoterminis šildymas taupo pinigus, tad remiantis ateities perspektyvomis – tai puiki investicija. Paprastai ši investicija atsiperka per 5 – 6 metus. Ko gero, daugelis sutiks, jog ši investicija tikrai nėra pati brangiausia.
Tačiau tai tikrai nėra vienintelis mitas susijęs su geoterminiu šildymu. Mūsų šalyje labai populiarus mitas, jog yra keliami išskirtiniai elektros galios reikalavimai. Iš tiesų taip nėra – žmonės didelių elektros energijos sąnaudų baiminasi nepagrįstai, kadangi veikianti geoterminio šildymo sistema elektros energijos sunaudoja ne daugiau nei elektrinis virdulys.

Pirmaisiais geoterminio šildymo sistemos naudojimo metais sąnaudos yra labai didelės – tai dar vienas mitas, gaubiantis geoterminį šildymą. Reikia pabrėžti, jog ši nuomonė nėra teisinga – geoterminio šildymo sistema pirmaisiais metais sunaudoja tiek pat sąnaudų, kaip ir sekančiais metais.
Apibendrinant šią temą galima teigti, jog populiariausi su geoterminiu šildymu susiję mitai yra šie: geoterminio šildymo sistemų įrengimas kainuoja labai daug, geoterminio šildymo sistemos sunaudoja daug elektros energijos, pirmaisiais metais geoterminio šildymo sistemos pareikalauja daug sąnaudų. Belieka tik pasidžiaugti, jog vis šie teiginiai – tik mitai.